piątek, 10 grudnia 2010

iPad wygeneruje ponad 2% ruchu w sieci?!

Według raportu firmy Chitika, zajmującej się reklamą w Internecie, iPad będzie generował 2% ruchu w sieci w południowej Ameryce do końca roku 2011. Jednak są to trochę "naciągane" przewidywania.

Jak podaje serwis CNET, Chitika śledzi ruch w swojej sieci reklamowej (3 miliardy wyświetleń miesięcznie na ponad 100 000 stron) od dłuższego czasu i okazje się, że z iPada korzysta już 0,83% użytkowników. Daniel Ruby z Chitika, twierdzi, że przy takim stałym wzroście, iPad może odpowiadać za 2,3% ruchu w sieci już pod koniec przyszłego roku.

Rok temu, firma Gartner przewidywała, że sprzedaż tabletów zmniejszy samą sprzedaż PCtów o 10% do 2014. Ten spadek zainteresowania PC jest już widoczny teraz. Według danych Gartnera, wysyłka komputerów PC od producentów zmalała z 352,4 milionów jednostek w 2010 aż o 17,9% w porównaniu z rokiem 2009.

Tablet Apple zagraża także czytnikom e-booków chociaż są też tacy, którzy nie popadają w "paranoję" bycia "trendy" i wolą jednak lekturę publikacji na e-papierze.

Jak będzie wyglądał rynek tabletów, PC i czytników w 2011 roku? Czy tablety naprawdę zyskają dużą popularność? Sądzę, że tak, ale w Polsce będzie to bardzo powolny proces. Szary zjadacz chleba nie pozwoli sobie na zakup sprzętu w obecnej cenie. Polskie ceny nie zachęcają do przerzucenia się na mobilne czytanie lub surfowanie w Internecie. Ceny iPada w Polsce to czysta wydatek min. 2000 zł, podobnie jest w przypadku Galaxy Tab Samsunga. Czytniki e-booków mają to samo. Od dłuższego czasu chcę sobie kupić Onyx Boox 60, jako, że jest to jedyny czytnik spełniający moje wymagania, jednak boli mnie fakt, że jego cena to minimum 1200 złotych za model z WiFi (bez 3G) i dotykowym ekranem. Mam nadzieję, że mój sceptycyzm okaże się błędny i rok 2011 zaskoczy nas wszystkich.

Źródło: CNET

Brak komentarzy dla: “iPad wygeneruje ponad 2% ruchu w sieci?!”

Prześlij komentarz