poniedziałek, 13 września 2010

Kindle vs iPad - "Preferuję Kindle."

Według sondy przeprowadzonej przez One News Page na grupie 1000 brytyjskich i amerykańskich e-czytelników, okazuje się, że prawie 2/3 z nich preferuje czytanie ebooków na Kindle niż na iPadzie.

Dokładnie 64% ankietowanych powiedziało, że woli czytać e-książki na Kindle niż na iPadzie zaznaczając równocześnie, że tablet Apple jest jednak bardziej pociągającym urządzeniem dzięki swojej dużej funkcjonalności - większej niż Kindle - tutaj nie można się sprzeczać. Jeszcze długo nam przyjdzie czekać takie przeglądanie zdjęć czy sieci jak w produkcie Apple.

Kindle ma mocną pozycję na rynku e-czytników. Jego nowa wersja jest tańsza i lżejsza niż iPad, co może tłumaczyć dlaczego 2/3 badanych preferuje produkt Amazona jako e-czytnik.” - Stwierdził Dr. Marc Pinter-Krainer, CEO One News Page.

Sądzę, że dochodzi tutaj także czynnik "zdrowotny" tj. wyświetlacz LCD w iPadzie strasznie męczy oczy w porównaniu do e-ink w Kindle.

Jakby nie patrzeć, iPad jako platforma ebooków, jest twardą konkurencją dla Amazona i na pewno będzie walczyć o ten segment rynku. Moim zdaniem nie ma mowy, aby czytanie na LCD przebiło przyjemność czytania z wyświetlacza e-ink.

Źródło: techdigest.tv

Brak komentarzy dla: “Kindle vs iPad - "Preferuję Kindle."”

Prześlij komentarz