czwartek, 23 września 2010

eBooki warte 500 milionów USD?

Można by powiedzieć, że przed stworzeniem Kindle, rynek ebooków nie istniał. Dzięki Amazon e-publikacje rozwijają się coraz dynamiczniej. W tym roku Amazon sprzedał więcej ebooków niż książek w twardej okładce. Najlepszym zatem przykładem dobrze prosperującego rynku ebooków jest rynek w USA.

Według badań Forrester Research, od 2009 roku rynek ebooków w USA podwoił się i w 2010 osiągnie wartość 500 milionów $. Zakładając, że średnia cena ebooka to 10$, w tym roku swoje e-wydanie będą miały tytuły warte 50 milionów $. Są to bardzo optymistyczne dane.


Już niedługo zostanie wydany raport rynku ebooków w Polsce, stworzony przez Piotra Kowalczyka wraz we współpracy z Nexto.pl oraz Legimi. Już niedługo poznamy jak on naprawdę wygląda. Na chwilę obecną można powiedzieć, że czytelnicy coraz bardziej przychylnie podchodzą do e-czytelnictwa, co można zauważyć większą ilością zamówień w Nexto.pl. Sądzę, że można byłoby liczyć na ogromny wzrost gdyby większa ilość polskich wydawców nie bała się wejść na rynek ebooków. Przeczuwam jednak, że w 2011 sytuacja zmieni się o 180 stopni i będziemy mieli wysyp polskojęzycznych ebooków.

Jak myślicie, drodzy czytelnicy, jeśli sam rynek w USA wart jest 0,5 miliarda dolarów, to ile warte są rynki poza Stanami Zjednoczonymi?


Źródło: thenextweb.com

Brak komentarzy dla: “eBooki warte 500 milionów USD?”

Prześlij komentarz