czwartek, 2 września 2010

Użytkownicy Apple pobrali 35 milionów e-książek...

Wczoraj, na konferencji prasowej Apple, szef firmy Steve Jobs oznajmił, że użytkownicy iTunes pobrali 35 milionów książek.

Cytując prezesa: "Ludzie pobrali ponad 11,7 miliarda piosenek z iTunes, a lada moment będzie to 12 miliardów. Ponad 450 milionów odcinków seriali telewizyjnych, 100 milionów filmów, 35 milionów książek (...)".

Oczywiście nie chodzi tutaj o ilość dostępnych pozycji lecz ile razy pobrano dane produkty łącznie.

Wczoraj także premierę miała nowa wersja iTunes 10. Jakie nowości pojawiły się w świeżej "dziesiątce"? Cytując portal DobreProgramy.pl:

"W iTunes 10 najważniejszą nowością jest Ping - platforma społecznościowa zorientowana wokół muzyki umożliwiająca śledzenie poczynań ulubionych artystów oraz łączenie się ze znajomymi. Niestety mogą z niego skorzystać wyłącznie mieszkańcy krajów, w których dostępny jest pełny sklep Apple z muzyką. To z kolei oznacza, że Polacy z nowego serwisu nie skorzystają - przynajmniej na razie. Ponadto w iTunes 10 pojawiła się funkcja "wypożyczania" seriali telewizyjnych w jakości HD w cenie 99 centów za odcinek. Użytkownicy zyskali także możliwość odtwarzania muzyki bezprzewodowo na głośnikach z obsługą AirPlay, odbiornikach kina domowego czy akcesoriach iPoda. Oprócz tego iTunes podrasowano pod względem wydajności i wyglądu, poprawiono także kilka problemów zabezpieczeń."

Brak komentarzy dla: “Użytkownicy Apple pobrali 35 milionów e-książek...”

Prześlij komentarz