wtorek, 4 października 2011

Premiera e-booków Harrego Pottera opóźniona

Oficjalne otwarcie sklepu na portalu przeznaczonym dla fanów Harrego Pottera - Pottermore.com - zostaje przesunięte na początek 2012 roku, co oznacza, iż na sprzedaż e-booków powieści J. K. Rowling trzeba będzie poczekać.

E-książki o najsławniejszym małym czarodzieju oficjalnie nie były i nie są dostępne w sprzedaży, co jest, dla miłośników e-czytania, smutnym faktem. Kiedy w czerwcu br. autorka powieści oświadczyła, że uruchamia portal o Harrym Potterze wraz ze sklepem, gdzie będzie można nabyć ebooki bez zabezpieczeń, sprawiło, iż wielu z fanów oszalało z radości. Serwis posiada aż 1 milion użytkowników beta, którzy testują portal, co pozwala administratorom na wprowadzanie poprawek i różnych usprawnień. Jako, że poprawne działanie jest jest największym priorytetem okres wersji beta portalu został wydłużony do końca października, a sam e-sklep z e-bookami i audiobookami zostanie otwarty dopiero na początku 2012 roku.

Polscy fani Harrego Pottera na chwilę obecną nie posiadają dostępu do Pottermore w swoim rodzimym języku. Według wiadomości dostępnych na oficjalnym blogu Insider.pottermore.com będzie można spodziewać się innych wersji językowych w przyszłości, jednak nie wiadomo kiedy i czy w ogóle portal będzie przetłumaczony na język polski.

Źródło: pottermore.com & goodereader.com

Brak komentarzy dla: “Premiera e-booków Harrego Pottera opóźniona”

Prześlij komentarz