wtorek, 4 października 2011

Studenci zaczęli wydawać więcej pieniędzy na książki niż na... alkohol

Według informacji z ankiety przeprowadzonej przez Credit Confidential w Wielkiej Brytanii, tamtejsi studenci "wolą" bardziej kupować książki niż alkohol.

Creative Commons lic., Autor zdjęcia: lungstruck
Z przeprowadzonej sondy wynika, że przeciętny student wydaje średnio 65,43 GBP na alkohol podczas swojego pierwszego miesiąca na uniwersytecie (wliczając wszystkie roczniki). W tym samym okresie czasu wydawana kwota na książki wynosi już 76,32 GBP.

Studenci pierwszego roku wydają średnio 40,93 GBP na alkohol w pierwszym miesiącu studiów, przez co wypadają blado w porównaniu do studentów trzeciego roku, którzy wydają na ten cel już 65,24 GBP. Jeśli zaś chodzi o wydawanie pieniędzy na książki, to studenci pierwszego roku kupują książki za średnią sumę 86,59 GBP, kiedy trzeci rok wydaje "zaledwie" 73,09 GBP.

Paul Lewis, vice prezes Credit Confidential stwierdza, iż z powodu dużego wpływu na życie jaki ma obecny kryzys ekonomiczny, studenci preferują wydawać pieniądze w księgarniach niż w barach. Te badania, pomimo, że na niewielkiej próbie studentów, zmieniają postrzeganie studenckiego stylu życia. Z powodu obecnie ciężkich warunków na rynku studenci bardziej skupiają się na swoich studiach.

W sondzie brało udział 756 studentów, wliczając tych, którzy zakończyli już studia. Ankieta została przeprowadzona w dniach 9-15 września 2011 roku.

2 Odpowiedzi na temat “Studenci zaczęli wydawać więcej pieniędzy na książki niż na... alkohol”

zarobkowy pisze...

nic tylko studentem być!

92ana pisze...

Ciekawa ankieta.. :D

Prześlij komentarz