wtorek, 3 listopada 2009

Kolejna odsłona eClicto

Kolporter jakiś czas temu zapowiedział, że poważnie traktuje polski rynek e-papieru i ogłosił wprowadzenie na rynek własnego czytnika eClicto. Właśnie ruszył blog na którym mają się znaleźć informacje technologiczne, nowinki a także recenzje wydawnicze. Start właściwego projektu eClicto zapowiadany jest na grudzień 2009.

eClicto to stworzony przez Kolportera system sprzedaży i czytelnictwa elektronicznych książek i publikacji. Jednym z jego elementów jest czytnik eClicto. Kolporter nie opiera się na jednym z dostępnych na rynku rozwiązań, ale promuje swoje własne urządzenie. Z podstawowych informacji wiadomo, że pomieści on ok. 400 książek, ale dzięki wbudowanej karcie SD będzie można zwiększyć pamięć o 4GB. Czytnik Kolportera ma także obsługiwać pdf, txt i html, czyli będzie można załadować do niego nie tylko książki kupione w Kolporetrze. Cena promocyjna urządzenia (wraz z około setką e-booków) to 899 zł.

Jednym z najważniejszych elementów systemu obok czytnik będzie księgarnia eClicto. Uruchomiony właśnie blog ma między innymi na celu jej promocję, bo według zapowiedzi będą w nim publikowane recenzje i omówienia nowości wydawniczych. Teraz można na przykład dowiedzieć się, że powrócił Eberhard Mock (”Głowa Minotaura”), choć nowość to akurat bardzo mocno spóźniona. Oprócz omówień i recenzji na blogu mają pojawiać się zarówno informacje kulturalne jak i nowinki i ciekawostki technologiczne. Taki misz-masz, ale biorąc pod uwagę, że e-papier jest nadal czymś nowy to pewnie nie jest to pozbawione sensu.


Źródło: admagazine.pl

Brak komentarzy dla: “Kolejna odsłona eClicto”

Prześlij komentarz