czwartek, 3 grudnia 2009

Nowości w świecie czytników e-book

Premiera czytnika firmy Barnes & Noble – Nook’a – zostaje opóźniona, natomiast Amazon zaciera ręce licząc zyski z Kindle.

Amazon, firma specjalizująca się w handlu internetowym, wypuściła swój własny czytnik książek elektronicznych dwa lata temu, w 2007 roku. Dziś ogłasza, iż właśnie co zakończony miesiąc – listopad 2009 roku – był najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży Kindle. Według producenta produkowane przez niego czytniki “są najbardziej pożądane, są najczęściej wykorzystywaną rzeczą na podarunek oraz są najlepiej sprzedającym się produktem ze wszystkich kategorii” – internetowego sklepu Amazon.

Ian Freed, wiceprezes Amazon Kindle, mówi:
Kindle jest świetnym podarunkiem dla każdego, kto uwielbia czytać, przez co “odlatuje” z półek szybciej niż jakikolwiek inny produkt sprzedawany w sklepie Amazon.
Z drugą generacją Kindle można zapoznać się oraz ewentualnie zakupić własny egzemplarz w sklepie Amazon. Spodziewa się jeszcze większego wzrostu sprzedaży. Ma to związek z dwiema rzeczami – po pierwsze zbliżają się Święta i okres zakupów, po drugie Nook firmy Barnes & Noble zostaje opóźniony, co z pewnością mniej lub bardziej negatywnie wpłynie na jego sprzedaż, pozwalając osiągnąć lepsze wyniki czytnikom Amazon Kindle oraz Sony Reader.

Dwuekranowy Nook, bazujący na otwartym systemie operacyjnym Android, początkowo zapowiedziany na trzydziestego listopada, trafi na sklepowe półki dopiero siódmego grudnia. Opóźnienie spowodowane jest pobudkami firmy w kwestii lojalności wobec klientów. Barnes & Noble chce by wszyscy klienci, którzy złożyli zamówienia na urządzenie przed dwudziestym listopada, otrzymali je na czas.

Brak komentarzy dla: “Nowości w świecie czytników e-book”

Prześlij komentarz