środa, 7 października 2009

Czytnik Kindle trafi do Polski, obniżono jego cenę!

Amazon zdecydował się wreszcie na wypuszczenie swojego elektronicznego czytnika poza granice Stanów Zjednoczonych. Na liście ponad 100 nowych krajów, do których trafi Kindle jest też Polska! Co więcej, urządzenie trafi do nas w nieznacznie obniżonej cenie.

Za Kindle w 6-calowej, amerykańskiej wersji (z wbudowaną kartą sieci AT&T) przyjdzie nam zapłacić jedynie 279 dolarów (ok. 790 PLN) zamiast wcześniejszych 299 USD (ok. 847 PLN). Już teraz czytnik dostępny jest w przedsprzedaży na tej stronie (z opcją darmowej dostawy), a jego wysyłka rozpocznie się 19 października.

Wszyscy nabywcy urządzenia mogą liczyć na szybki dostęp do ponad 290 tys. angielskich książek plus szeroki wachlarz amerykańskiej i międzynarodowej prasy. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy oferta zostanie powiększona o polskie publikacje, ale to raczej tylko kwestia czasu.

Jeff Bezos (szef Amazonu) przy okazji ujawnienia tej informacji powiedział, że liczy na to, że jego firma sprzeda w końcu więcej publikacji w wersji elektronicznej na Kindle niż sprzedała do tej pory książek. Będziemy mieli okazję się do tego przyczynić.

Źródło: vbeta.pl

Brak komentarzy dla: “Czytnik Kindle trafi do Polski, obniżono jego cenę!”

Prześlij komentarz