czwartek, 1 października 2009

Nike-audio - najlepsza książka roku w mp3

Nike-audio to projekt towarzyszący 13 edycji Nagrody Literackiej Nike, w ramach którego ma powstać wersja audio nagrodzonego w konkursie dzieła literackiego.

Organizatorami projektu „Nike-audio” są Fundacja Nagrody Literackiej Nike, Radio TOK FM, serwis audioteka.pl i Gazeta Wyborcza. Ideą akcji jest ułatwienie dostępu i promocja dzieł literackich najwyższej próby oraz popularyzacja obcowania z literaturą poprzez książki do słuchania.

Dzięki „Nike-audio” książka-laureatka tegorocznej Nagrody Literackiej Nike zostanie przygotowana w formie audiobooka. Stworzeniem i sfinansowaniem nagrania zajmie się serwis audioteka.pl we współpracy z twórcą i wydawcą książki. Audiobook otrzyma status „Nike-audio” i będzie dostępny w formie plików mp3 do pobrania ze strony audioteka.pl.

W ramach projektu na antenie Radia TOK FM w każdy wtorek i czwartek (od 10 września do 1 października) po godzinie 18:00 i 18:20 można usłyszeć fragmenty książek nominowanych do tegorocznego finału konkursu Nike oraz audycje z udziałem ich twórców.

Z serwisu audioteka.pl można też pobrać wersje audio książek, których autorzy otrzymali Nagrodę Nike lub Nagrodę Nike Czytelników w latach ubiegłych. Przyszłoroczna edycja „Nike-audio” zakłada dodatkowo stworzenie serii nagrań w formacie .mp3 wszystkich siedmiu dzieł zakwalifikowanych do finału konkursu w 2010.

Zwycięzca 13. edycji nagrody zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali, 4 października br.

Źródło: di.com.pl

Brak komentarzy dla: “Nike-audio - najlepsza książka roku w mp3”

Prześlij komentarz