poniedziałek, 19 października 2009

Que, czyli duży i dotykowy czytnik ebooków

Można chyba powiedzieć, że czytniki ebooków przeżywają swoją drugą młodość. Zaczęło się od dość prostych urządzeń z monochromatycznymi ekranami. Teraz coraz częściej mamy do czynienia z gadżetami, które mają kolorowe, dotykowe matryce, WiFi i jeszcze kilka innych rzeczy. Jednym z przedstawicieli tego nowego pokolenia jest Que od firmy Plastic Logic. Już jakiś czas temu, producent pokazał prototyp tego urządzenia. Nie zrobiło ono wtedy zbyt dobrego wrażenia. Pewnie dlatego, że obudowa była wykonana z nieco groteskowo (a na pewno brzydko) wyglądającego plastiku. Na szczęście, wersja finalna prezentuje się zdecydowanie lepiej. Nawet nazwa jest całkiem chwytliwa – Que.


Obudowa jest w kolorze eleganckiej czerni, a ekran w rozmiarze 8.5″ x 11″ (21.6cm x 27.9cm), czyli prawie A4. Wielu osobom, do gustu przypadnie WiFi, które jest już standardem we wszystkich najnowszych gadżetach oraz moduł 3G, który zaczyna pojawiać się coraz częściej (i dobrze!). Szkoda tylko, że ekran jest nadal monochromatyczny, ale czytniki ebooków i tak są wystarczająco drogie, więc nie ma sensu dodatkowe podnoszenie ceny czymś, co nie jest niezbędne.

Na razie producent zaprezentował tylko taką specyfikację i takie zdjęcia. Cena i data premiery nie są jeszcze znane. Obawiam się jednak, że sumka, jaką zażyczy sobie producent, nie będzie mała.

Dorzucam jeszcze filmik, prezentujący wczesną wersję urządzenia:


Źródło: gadzetomania.pl

Brak komentarzy dla: “Que, czyli duży i dotykowy czytnik ebooków”

Prześlij komentarz