poniedziałek, 25 października 2010

Amazon pozwoli pożyczać e-książki Twoim znajomym, ale...

Amazon chce pozwolić użytkownikom czytnika Kindle wypożyczać e-książki znajomym.

Amazon zapowiedział dodanie opcji wypożyczania do czytnika Kindle jeszcze w tym roku - dokładna data nie jest jednak znana.

E-książka będzie mogła zostać wypożyczona raz na okres 14 dni - zupełnie legalnie i bez naruszania licencji DRM. Są jednak małe haczyki.

Właściciel pożyczonej książki nie będzie w tym czasie miał do niej dostępu (identycznie jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej książki). Nie wszystkie publikacje będę mogły zostać wypożyczone, bo to, czy dana książka jest "pożyczalna", będzie zależeć wyłącznie od jej wydawcy lub właściciela praw autorskich.

Pomysł oczywiście zasługuje na pochwałę, chociaż można byłoby go wprowadzić już wcześniej. Cyfrowe książki są przyszłością, które w pewnym stopniu mają nam zastąpić wersje papierowe, zatem możliwość pożyczania znajomym będzie na pewno pozytywnie przyjęta przez klientów.

Źródło: komputerswiat.pl

4 Odpowiedzi na temat “Amazon pozwoli pożyczać e-książki Twoim znajomym, ale...”

[slawko] pisze...

Ech... nadal to jest nic. Co to znaczy, że książkę mogę pożyczyć tylko raz? Niby światełko w tunelu ale wciąż jesteśmy skazani tylko na takie światełka... a gdzie jest wyjście? ;)

Tommy pisze...

Kurczowe trzymanie czytelników na smyczy przez wydawców powoduje odwrotny efekt. Nikt mi nie może zabronić pożyczania zakupionej książki jeśli mam taki kaprys. Powszechność i możliwość pożyczania spopularyzowałaby format e-książki a ostatecznie większe przychody wydawców

Adam pisze...

@Tommy: Masz rację. Jednak musimy długi poczekać na zmianę nastawienia wydawców oraz także księgarni.

Tommy pisze...

zapraszam do zobaczenia relacji z testowania nowej usługi http://kindlemaniak.blogspot.com/2011/01/o-tym-jak-to-czytelnik-ksiazki-w-amazon.html

Prześlij komentarz