czwartek, 21 października 2010

Jedyny taki czytnik ebooków...

Toshiba zamierza wypuścić nowy czytnik e-booków o nazwie Biblio Leaf SP02. Kolejny czytnik na rynku - ciekawe czym może mnie zaskoczyć? Niską ceną w granicach 150 USD? Są już takie urządzenia od jakiegoś czasu. Kolorowym wyświetlaczem e-ink, który jest jeszcze w fazie rozwojowej? Nie. Czytnik ma być zasilany... baterią słoneczną!

Toshbia Biblio Leaf SP02
Panel słoneczny ładujący baterię znajduje się w dolnej części urządzenia. Nie ma konkretnych danych na jego temat, ale Toshiba uraczyła klientów wiadomością, iż czytnik wytrzyma na jednym ładowaniu 7500 przewróceń e-stron.

Oprócz tego "małego szczegółu"czytnik nie wyróżnia się niczym wyjątkowym od innych urządzeń tego typu. Posiada 6-calowy monochromatyczny ekran w 16 odcieniach szarości o natywnej rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Biblio Leaf SP02 wyposażony jest w moduły WiFi oraz 3G. Zainstalowane są aplikacje kalendarza, kalkulatora oraz notatnika. Czytnik posiada wsparcie dla plików XMDF, PDF i EPUB.

Pamięć wewnętrzna ma pojemność 2 GB, którą możemy rozszerzyć kartą microSD. Połączenie z komputerem odbywać się będzie przez port mikro-USB.

Czytnik ma pojawić się na rynku w Japonii w grudniu br. Nie ma informacji nt. jego ceny i możliwości sprzedaży poza granicę kraju Kwitnącej Wiśni.

Sądzę, że pomysł baterii słonecznej jest jak najbardziej trafiony i na pewno zyska sobie przychylność klienteli jeśli cena urządzenia nie będzie podobna do ceny najdroższego iPada.

Źródło: goodereader.com

Brak komentarzy dla: “Jedyny taki czytnik ebooków...”

Prześlij komentarz