piątek, 1 października 2010

Czytnik Kobo także w wersji z WiFi za 139$

Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o czytniku ebooków Kobo za 149,99$ cały świat oszalał z radości. Wreszcie czytnik na każdą kieszeń. Od tego zaczęła się wojna cenowa na rynku e-readerów. W sierpniu br. po internecie krążyła plotka, że możemy spodziewać się wersji za... 99$ już na święta! Amazon oraz Barnes&Noble cięli ceny swoich urządzeń do poziomu 139$ za Kindle i 149$ za Nooka jednak takiego ciosu na pewno dobrze by nie znieśli.

Jak się okazuje do sklepów trafi wersja z modułem bezprzewodowym WiFi za 139$.W chwili obecnej można zamówić urządzanie w przedsprzedaży. Co zatem nowego posiada nowa wersja Kobo? Urządzenie jest prawie lustrzaną kopią swojego poprzednika, wyposażone zostało jednak w szybszy procesor, 6-calowy wyświetlacz e-ink w 16 odcieniach szarości, bardziej żywotną baterię, która teraz zapewni możliwość przejrzenia 10 tysięcy stron. Kobo wyposażono w 1 GB wbudowanej pamięci flash, port USB oraz gniazdo kart pamięci SD. W czytniku znajdziemy wgranych 100 książek, ale dzięki łączności bezprzewodowej użytkownik ma dostęp do ponad 2 milionów e-booków w sklepie Kobo.

Dobrym posunięciem ze strony producenta byłoby obniżenie ceny pierwszej wersji Kobo do 99$ (bez WiFi), a następnie promocja drugiej wersji za 139$. Czy tak będzie? Przekonamy się w okresie świątecznym.

Źródło: nexus404.com , CHIP

Brak komentarzy dla: “Czytnik Kobo także w wersji z WiFi za 139$”

Prześlij komentarz