czwartek, 18 lutego 2010

Czytniki e-książek BeBook i BeBook mini

Firma iSource poszerzyła swoją ofertę o urządzenie BeBook, czyli czytnik e-książek. Waży 220 gram, "mieści się w kieszeni", a  jest w stanie pomieścić od 1 000 do 4 000 tysięcy książek, gazet, dokumentów do pracy oraz nośników audio.

Czytnik BeBook potrafi odczytać wiele różnych formatów, takich jak pdf, doc, txt, rtf, html, djvu, chm, fb2, wolf, mp3, png, tiff, gif, jpg i bmp.

System wyświetlania za pomocą tuszu elektronicznego oferuje taki sam komfort czytania jak na papierze, na 6-calowym ekranie. Urządzenie jest oszczędne, jego czas pracy pozwoli przeczytać do 7 000 stron. Co więcej, BeBook posiada możliwość zaznaczania stron, powiększania czcionki tekstu, odczytu pionowego lub poziomego oraz wyświetlania obrazów.

Dzięki funkcji TTS (text to speach), automatycznie odczytuje treść zapisaną w formie tekstu i automatycznie przechodzi do kolejnej strony. Dzięki TTS nie trzeba rezygnować z czytania wciągającej powieści, np. podczas prowadzenia samochodu. Co ważne funkcja ta ułatwia także naukę języków obcych. Cena urządzenia to 1 199 zł.

Książki w wersji Mini

BeBook mini to mniejszy brat BeBooka, mini dzięki mniejszemu ekranowi 5 cali jest jeszcze lżejszy, zgrabniejszy i bardziej poręczny. Dzięki możliwości konwertowania tekstu z pionu do poziomu czytanie jest również komfortowe jak w modelu 6-calowym.  Tusz e-ink Vizplex do złudzenia przypomina tusz w prawdziwej książce. Jego cena to 949 zł.

Jedna odpowiedź na temat “Czytniki e-książek BeBook i BeBook mini”

Oliviakrk pisze...

Gdyby nie miała wielkość (6 cali się nie nadaje do technicznych pdfów) to bym miała BeBooka zamiast Kindle DXI.

BeBook Neo/Onyx Boox 60 to moim zdaniem najlepsze urządzenie na rynku w kategorii 6'.

Prześlij komentarz