piątek, 5 lutego 2010

Wydawcy podręczników szkolnych stawiają na iPada

Mając nadzieję, że iPad stanie się modnym gadżetem, czołowi wydawcy amerykańskich podręczników szkolnych podpisali umowę z firmą ScrollMotion Inc., by ci przygotowali ich ipadowe wersje.

- Ludzie od 25 lat zastanawiali się, jak rozwój technologii pomoże w edukacji. Wygląda na to, że odpowiedź nadejdzie w 2010 roku – entuzjastycznie komentuje iPada Rik Kranenburg, dyrektor działu edukacyjnego McGraw-Hill Cos. Wtórują mu inne amerykańskie wydawnictwa szkolne, takie jak Houghton Mifflin Harcourt K-12, Pearson Education i Kaplan Inc.

Wydawcy zatrudnili firmę ScrollMotion, która ma doświadczenie w tworzeniu aplikacji do e-booków dla iPhone OS. Książki, dzięki tej firmie, nie składają się tylko ze slajdów-stron, ale także można wyszukiwać w nich tekst, sprawdzać znaczenia słów w słowniku, przeglądać galerie ilustracji czy przenosić się do wybranych stron. Na iPadzie będą możliwe również interaktywne filmy wideo, zaznaczanie tekstu, czytanie tekstu syntezatorem mowy i dopisywanie własnych notatek.

Brak komentarzy dla: “Wydawcy podręczników szkolnych stawiają na iPada”

Prześlij komentarz