środa, 3 lutego 2010

W marcu iPad trafi do Europy

Nowy tablet od Apple pojawi się w Europie w tym samym czasie, co w USA – dowiedział się serwis TechCrunch. Pojawiają się też plotki na temat kolejnego tabletu od Apple. Acer jest natomiast pierwszym konkurentem Apple, który zapowiedział, że na rynek tabletów nie wejdzie.

TechCrunch podaje, że europejska ekipa PR firmy Apple potwierdziła dla niego, iż urządzenie iPad będzie dostępne w Europie w marcu. Ten zaprezentowany 27 stycznia dotykowy komputer przenośny ma w tym samym miesiącu pojawić się w sklepach amerykańskich.

Ponadto z informacji zdobytych przez TechCrunch wynika, że ceny urządzenia na rynku międzynarodowym zostaną ogłoszone w późniejszym czasie. Można się jednak spodziewać, że iPady będą na starym kontynencie trochę droższe. Podstawowy model może kosztować ponad 400 euro. Prawdopodobnie firma prowadzi jeszcze negocjacje z operatorami.

TechCrunch informuje również o plotkach dotyczących kolejnego tabletu Apple, nad którym firma może już pracować. Serwis powołuje się przy tym na własne, sprawdzone źródła.

Ten kolejny tablet ma być większy (przekątna ekranu 15,4 cala) i będzie bardziej zbliżony do Maków niż do iPhone’a. Być może będzie bazował na systemie Mac OS X.

Tymczasem konkurenci Apple wcale się nie palą do tworzenia urządzenia “trzeciej kategorii”. Acer zapowiedział skupienie się na ultracienkich netbookach. Digitimes.com cytuje przedstawiciela tej firmy, Scotta Lina, który stwierdza, że jego firma nie planuje udostępniania urządzenia podobnego do iPada, mimo iż nie stanowi to problemu technologicznego.

Lin dodaje, że zamknięte platformy, takie jak iTunes, stwarzają możliwości sukcesu firmie Apple, ale nie innym graczom na rynku. Szef tajwańskiego oddziału Acera spodziewa się, że tradycyjne notebooki w 2010 r. nadal będą stanowić 50-60% wszystkich sprzedanych komputerów przenośnych, a reszta rynku zostanie podzielona pomiędzy zwykłe i ultracienkie netbooki.

Brak komentarzy dla: “W marcu iPad trafi do Europy”

Prześlij komentarz