poniedziałek, 1 lutego 2010

Komputronik debiutuje na rynku e-czytników

Komputronik wprowadził do oferty czytniki książek elektronicznych firm: iriver, Endless Ideas i Vedia. Klienci salonów detalicznych Komputronik oraz internetowego sklepu mogą wybierać spośród czterech modeli czytników.

W ten sposób Komputronik SA zadebiutował w bardzo rozwojowym segmencie rynku IT. Według szacunków iSuppli w 2009 roku sprzedaż e-readerów na świecie sięgnęła 5 mln sztuk, a w tym roku ma wzrosnąć do 12 milionów. Komentatorzy wystawy Consumer Electronic Show 2010 twierdzą, że czytniki książek elektronicznych mogą stać się wkrótce jednym z podstawowych urządzeń elektronicznych w domu.

Dostawcy urządzeń przekonują, że czytanie za ich pomocą mniej męczy oczy niż w przypadku monitora komputerowego. Poszczególne modele pozwalają na wygodny odczyt elektronicznych plików tekstowych: książek, gazet, komiksów, artykułów szkoleniowych i wielu innych. Czytniki książek elektronicznych sprawdzają się także jako organizery i podręczne notatniki. Dzięki technologii eInk czytanie możliwe jest nawet przy pełnym słońcu.

W Polsce na razie popularnością cieszą się przede wszystkim elektroniczne poradniki i e-booki specjalistyczne, które zapewniają łatwe wyszukiwanie zwrotów i definicji potrzebnych w pracy oraz podczas nauki. Teraz będzie je można przeglądać za pomocą czytników znajdujących się w ofercie Komputronik.

Brak komentarzy dla: “Komputronik debiutuje na rynku e-czytników”

Prześlij komentarz