czwartek, 25 listopada 2010

Dzieci chcą iPada pod choinkę...

Notebooki i komputery stacjonarne już nie wystarczają dzieciom jako prezent. Chcą coś, co jest bardziej na czasie. Nie ważne, że na pytanie: "A po co ci w ogóle notebook?" odpowiedź brzmi: "Nooo nie wiem...". Najważniejsze, aby w te święta pod choinką znalazł się iPad.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Nielsen, wymarzonym prezentem wielu dzieci w wieku od 6 do 12 lat w USA, jest najnowszy tablet firmy Apple - iPad. Komputer i iPod Touch są drugą rzeczą, która interesuje dzieci. Konsole do gier znajdują się już na dalszych miejscach. Dzieci najmniej zainteresowane są... e-czytnikami ebooków. Trudno się dziwić skoro są urządzeniami innej klasy i nie posiadają takich możliwości jak tablety.


Inaczej ma się sytuacja w grupie starszej tj. 13 lat i wzwyż. Tutaj czytniki zajęły "wysokie" 5 miejsce ex aequo z konsolą Nintendo Wii, a iPad natomiast uplasował się na miejscu 3. Pierwsze miejsce zajął oczywiście komputer.


Czy zapowiadane ogromne zyski w czasie świąt ze sprzedaży e-czytników się sprawdzą czy też może, to właśnie tablety zyskają sobie największe grono właścicieli? Zweryfikują klienci już w następnym miesiącu.

Źródło: blog.nielsen.com

Brak komentarzy dla: “Dzieci chcą iPada pod choinkę...”

Prześlij komentarz