wtorek, 2 listopada 2010

Entourage Pocket Edge - czytnik ebooków i tablet z Androidem w jednym

Po samym tytule można zauważyć, że czytnik ebooków oparty na systemie Android, to nic nowego skoro amerykańska księgarnia Barnes & Noble wypuściła w poprzednim tygodniu "tableto-czytnik" o dźwięcznej nazwie Nook Color. Jest jednak coś, co odróżnia te dwa urządzenia... to dwa ekrany - e-ink i LCD w jednym urządzeniu.

Pomysł nie jest rewolucyjny gdyż urządzenie z dwoma ekranami planowały inne firmy, w tym sam Microsoft. Projekt nazywał się Courier ale firma z niego zrezygnowała. Powstał także koncept czytnika z e-papierem z dwoma ekranami. Jednak w przypadku Entourage Pocket Edge mamy do dyspozycji ekran z e-papierem po jednej stronie i LCD po drugiej. Dwa urządzenia w jednym - czytnik ebooków oraz tablet z systemem Android. Prezentacja tej hybrydy odbyła się już w styczniu br. na targach CES.

Urządzenie posiada 6-calowy dotykowy ekran e-ink oraz 7 calowy LCD o natywnej rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Zainstalowano w nim 4GB pamięci wewnętrznej, 2 MP kamerę, moduł bezprzewodowy WiFi, slot karty microSD. Według producenta urządzenie wytrzymuje 12 godzin pracy na baterii, chociaż czas ten może się skrócić kiedy pod uwagę weźmie się intensywność użytkowania.

Entourage Pocket Edge można już zamówić w cenie 429,90 USD (~1 222 PLN).

Źródło: engadget.com

Brak komentarzy dla: “Entourage Pocket Edge - czytnik ebooków i tablet z Androidem w jednym”

Prześlij komentarz