wtorek, 9 listopada 2010

Rynek ebooków wart prawie 3 mld USD w 2015

Sprzedaż ebooków w USA wzrośnie z prawie 1 mld USD w 2010 do poziomu 2,8 mld USD w 2015 - tak wynika z badań firmy Forrester Research.

Z badań wynika, że liczba e-czytelników w Stanach Zjednoczonych podwoiła się z 3,7 mln w roku 2009 do ponad 10 mln w roku bieżącym. Można tylko pogratulować wyniku naszym amerykańskim kolegom.

Dzisiaj tylko 7% dorosłych, którzy czytają książki, czyta również ebooki. Są to jednocześnie osoby, które czytają najwięcej i najwięcej wydają pieniędzy na książki. Z badań także wynika, że taki e-czytelnik 41% swoich książek czyta w formie cyfrowej.

Co takie dane mogą oznaczać dla wydawców? Publikujcie swoje książki w formie elektronicznej gdyż jest to rynek, który przyniesie w przyszłości krocie, oraz nie bójcie się, że książka papierowa kiedyś umrze.

Kolejne potwierdzenie cyfrowej ekspansji podaje instytut Bain & Company. Najnowsze badanie rynku książki, które zostało przeprowadzone we Francji pozwala na wysnucie tez, że w 2015 roku nawet 25% książek będzie sprzedawanych w formie elektronicznej. Ponadto, 20% czytelników będzie w posiadaniu czytnika ebooków.

Podsumowując krótko wyniki badań i prognoz na przyszłość, można powiedzieć, że:
  • ebooki stają się coraz bardziej popularne,
  • rośnie ilość e-czytelników,
  • osoby czytające cyfrowe książki kupują więcej publikacji co przekłada się na większe zarobki wydawców.
Oby to był znak dla polskich wydawnictw, aby zajęły się digitalizacją (na poważnie) wszystkich swoich książek - dla dobra czytelnictwa w Polsce.

Brak komentarzy dla: “Rynek ebooków wart prawie 3 mld USD w 2015”

Prześlij komentarz